Co to jest RSS i jak czytać kanały RSS

Każdy kocha luksus. Zawsze mile widziane są narzędzia ułatwiające życie. Really Simple Syndication (RSS) jest jednym z takich narzędzi, które szybko się przyjęło, po prostu dlatego, że jest „naprawdę proste” w użyciu, jak sugeruje nazwa.

Co to jest RSS? RSS dostarcza zaktualizowane ania mała informacje prosto na Twój pulpit. Wszystko, co musisz zrobić, to zasubskrybować je, a będziesz informowany o aktualizacjach. Teraz możesz być na bieżąco z wiadomościami, blogami, ofertami pracy, danymi osobistymi i ogłoszeniami przy najmniejszym wysiłku z Twojej strony.

Strony internetowe są teraz stale aktualizowane; czasami kilka razy dziennie. RSS oszczędza Ci kłopotów z regularnym odwiedzaniem stron internetowych. Zamiast tego, za każdym razem, gdy pojawia się aktualizacja, jesteś niemal natychmiast powiadamiany. Jest to więc z pewnością „naprawdę prosty”, bezproblemowy proces przekazywania informacji.

Zwiększenie ruchu, gromadzenie i rozpowszechnianie wiadomości to tylko niektóre z typowych problemów, z którymi borykają się webmasterzy. RSS to proste rozwiązanie dla wszystkich. Jest to lekki format XML do udostępniania nagłówków i innych treści internetowych. Każdy plik tekstowy RSS zawiera zarówno informacje statyczne o Twojej witrynie, jak i informacje dynamiczne w postaci od czasu do czasu nowej treści.

RSS to inny język sam w sobie. Ale jest to produkt końcowy, którego się szuka. Możesz wygodnie zignorować kod, podobnie jak kod źródłowy strony internetowej.

Rodzaje czytników RSS

Samodzielni czytelnicy

Samodzielne aplikacje po prostu przetwarzają kanały RSS. Jest to nowa aplikacja, którą możesz wypełniać tyle, ile chcesz. Jednak będziesz musiał pozostawić tę dodatkową aplikację otwartą na swoim pulpicie.

W samodzielnym czytniku zauważysz pasek narzędzi z 3 okienkami podobnymi do trybu podglądu w programie Microsoft Outlook. Subskrybowane kanały RSS są wyświetlane po lewej stronie, które można organizować w foldery i kategorie. Prawy górny panel pokazuje listę artykułów w wybranej kategorii, a dolny prawy panel pokazuje treść artykułu. Niektóre samodzielne aplikacje można skonfigurować tak, aby wysyłały wiadomość e-mail lub wyskakujące okienko dialogowe, gdy pojawi się aktualizacja.